ekodosd

Doğa Yürüyüşleri

 

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ

Her yıl farklı bölgelerde, doğanın haşmetli cömertliğinin sergilendiği harika güzellikleri keşfediyoruz. Dağlarda, denizlerde, göllerde coğrafyanın her türlü koşullarında yürüyor, inceliyor, yüzüyor ve geziyoruz.

Tüm bu güzellikleri keşfederken, güzelliklikleri yok etmeye çalışan tehditleri de gösterip, farkındalık yaratıyoruz.

Kentlerin dışında farklı bir dünya olduğunu ve farklılıkları yerinde görerek, izleyerek, araştırarak, inceleyerek daha da önemlisi koruma kullanma dengesi gözeterek, kullanmayı öğreniyoruz. Anadolunun en önemli uygarlıklarının geçtiği bu topraklarda, bizlere kadar ulaşan doğal ve kültürel kaynakları yakından görüyor ve korumaya gayret ediyoruz. Her zaman yaptığımız gibi, hedefimiz belirtilen noktaya erken varmak değil, zevk alarak, tehlikeleri en aza indirgeyerek, gitmiş olduğumuz bölgenin florasını, faunasını, tarihini, kültürünü tanıyarak, çevreyi temiz tutarak, evrensel doğa kurallarına uyarak, belli bir tempoda ve sürekli bir yürüyüş gerçekleştirmektir.

Etkinliklerimizi Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Bafa Gölü çevresi, Beşparmak Dağları, Karıncalı Dağları, Aydın Dağları, Madran Dağı, Ilbıra Dağları, antik ören yerleri, mağaralar, kanyonlar, akarsu yatakları, geleneksel festival yapılan yerlerde sürdürüyoruz.

Doğanın ve tarihin tüm güzelliklerini paylaşıyor ve EKODOSD olarak farkındalık yaratıyoruz.

Biz sadece yürümüyoruz....

EKODOSD

EKOSİSTEMİ KORUMA VE DOĞA SEVENLER DERNEĞİ

KUŞADASI

Please publish modules in offcanvas position.