• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 20

Yesterday 62

Week 222

Month 1204

All 1914950

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Proje Çalışması Yapıldı

Kuşadası-Sinaia Kardeş Şehir İlişkilerinin Sürdürülebilir Turizm Alanında Katılımcı Yaklaşımla Güçlendirilmesi Projesi’nin bilgilendirme toplantısı Kuşadası Charisma De Luxe Hotel’de yapıldı.Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkriye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “ Türkiye ve AB Arasında Eşleştirme Hibe Programı (TWIN)” kapsamında; Kuşadası Belediyesi ile Romanya’nın Sinaia Belediyesi, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar derneği (KODER) ve Aydın Turist Rehberleri Odası (ATRO) işbirliğinde hazırlanan toplantı da proje detayları hakkında bilgi verildi.

Kuşadası Kaymakamı Sadettin YÜCEL, Kuşadası Belediye Başkanı Özer KAYALI ve ATRO Başkanı Ozan SAYIN tarafından yapılan açılış konuşmalarının ardından, AB Şehir Eşleştirme Uzmanı Dr. Duygu DALGIÇ UYAR tarafından projenin teknik detayları anlatıldı.

Sivil toplum örgütlerinin projeyle ilgili yapacakları katkı sunumunda, EKODOSD olarak Kuşadası’nın sahip olduğu doğal ve kültürel kaynak değerlerinin korunarak, sürdürülebilir turizme katkı yapmasıyla ilgili çalışmalara destek vereceğimizi bildirdik.