• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyeler

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 10

Yesterday 88

Week 257

Month 1279

All 1910969

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

ÇARŞAMBA SÖYLEŞİLERİNE ARKEOLOG LEVENT KUTBAY KONUK OLDU

Her hafta EKODOSD derneğinde yapılan Çarşamba Söyleşilerine bu hafta yönetim kurulu üyemiz arkeolog Levent KUTBAY konuk oldu. Kutbay “İlk İnsandan, İlk Yerleşime” konulu bir sunum gerçekleştirdi.En erkenden başlamak üzere günümüze kadar gelen insan türleri hakkında bilgi verdi.

Tarihte geçen süreç içinde insanımsı türlerden, alet kullanan, ateşi keşfeden, yerleşik düzene geçerek tarıma başlayan insanları, yaşam alanlarını ve beslenme şekillerini anlattı. İlgiyle izlenen sunumdan sonra EKODOSD’un teşekkür belgesi, üyemiz Heike GÖKALP tarafından Levent KUTBAY’a takdim edildi.

Her hafta üyelerimiz tarafından farklı yörelere ait, unutulmaya yüz tutan ve fazla bilinmeyen tatlar konulu, yemekler yapılarak gelen konuklara hem tanıtılmakta hem de paylaşılmaktadır.

“Marul Bandırma” yiyeceğiyle Necla BÜTÜN’e, “ Mısır Ekmeği, Karalahana Çorbası ve Tereyağlı Suböreği” çeşitleriyle Serap TAHMAZOĞLU ÇUBUKÇU’ya, yönetim kurulu üyemiz Leyla TOKMAK ve Levent KUTBAY tarafından EKODOSD’un teşekkür belgeleri takdim edildi.