• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 20

Yesterday 62

Week 222

Month 1204

All 1914950

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

LATMOS İLGİ ALANI HALİNE GELİYOR

Antik adı LATMOS olan Beşparmak Dağları; doğal ve kültürel kaynak değerleri ve binlerce yıldır devam insanlık yaşamıyla son yıllarda yerli yabancı herkesin ilgi alanı haline gelmeye başladı. İzmir Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Öğretim Görevlisi Okan ÖZGEN’de Latmos’a ilgi duyanlardan biri. Latmos’a birlikte çıktığımız Okan ÖZGEN, dağın bakir bir coğrafyasında, benzersiz güzellikleri ve bu güzellikler içinde doğal yaşamı seçmiş yüzlerce yılın kültürünü devam ettiren insanları fotoğrafladı.

Çekmiş olduğu fotoğraflardan hazırladığı sunumu, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Yüksek Lisans hoca ve öğrencilerine gösterim yaptı.

“LATMOS’UN TAŞ BAHÇELERİ” isimli gösterim, izleyenler tarafından ilgiyle izlendi. Aynı gösterim ileri tarihlerde EKODOSD derneğinde yapılacak.

Bu tür bilimsel çalışmalar Latmos’un tanıtımı için önemli farkındalık oluşturup, konusunda uzman kişilerinin ilgisini dağın gizemli coğrafyasına çekiyor.

Son yıllarda meydana gelen tehditler nedeniyle, Latmos’un her kesimden gelecek insanlara ihtiyacı var. Özellikle iletişim fakülteleri, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Biyoloji bölümleri, Peyzaj Mimarları, Yaban Hayatı Uzmanları, Sosyoloji gibi bilimle uğraşan ve Latmos’un eşsiz değerlerinin ortaya çıkmasını sağlayacak ve dünyaya tanıtacak çalışmalara ihtiyaç var.

Latmos hepimizin doğal ve kültürel mirasıdır. Bu eşsiz coğrafyanın binlerce yıllık kültürünü devam ettiren insanıyla, doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle sahip çıkmak herkesin görevi olmalıdır.