• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 42

Yesterday 53

Week 255

Month 851

All 1912815

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

TAŞBURUN LİMANI TEMİZLENİYOR

Didim’e bağlı Taşburun Limanında denizde ve karada oluşan çevre kirliliği temizlenmeye başlandı.Didim Belediyesine ait temizlik görevlileri, dün akşam başlattıkları temizlik çalışmalarını bugün sabahtan beri yoğun bir şekilde sürdürüyorlar.

Temizlik çalışmalarına Taşburun balıkçıları da katılarak, kıyıda biriken çöpleri hep birlikte topladılar. Aydın Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri de limana gelerek gerekli incelemeleri yaptılar. Orkinoslara ait denize atılmış kafalar, kedi gibi hayvan ölüleri denizden toplandı. Temizlik görevlileri ve balıkçılar tarafından toplanan tonlarca çöp, belediye araçlarıyla götürüldü.

Taşburun Limanında çöplerin çevreye atılmaması için bilinçlendirme ve uyarı tabelalarının dikilmesi, çöp konteynerlerinin fazlalaştırılarak çöplerin zamanında alınması, ilgili kurumların sık sık limanı denetlemesi, çöplerin atılması halinde ilgili kurumların kirleticilere gerekli yaptırımları uygulaması, limandaki çevre sorunlarını büyük ölçüde çözeceğine inanıyoruz.

 

 

Kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleri, Taşburun Limanını eski günlerde olduğu gibi tekrar cazibe merkezi haline getirilmesiyle ilgili uygun bir proje için işbirliği yapmalıdır.