• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 20

Yesterday 62

Week 222

Month 1204

All 1914950

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

EKOLOJİK SORUNLARLA İLGİLİ BİR SUNUM YAPILDI

Kuşadası Ada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir sunum gerçekleştirildi.Kuşadası ve çevresindeki ekolojik sorunlar, tehditler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.Kuşadası’nın karasal ve denizel biyoçeşitliliğin çok önemli olduğu, zengin türlere ev sahipliği yaptığı ve bu değerlerin korunması için özellikle geleceğin büyükleri olan öğrencilerin duyarlı olması gerektiği belirtildi.

Her geçen yıl doğal alanların azaldığı, tehditlerin arttığı, bu zenginliklerin korunması için her kuruma ve her bireye önemli görevler düştüğü söylendi.

Doğal alanlarda, denizlerde, göllerde ve nehirlerimizde yaşanan çevre kirlilikleri görseller üzerinden anlatılarak, bu kirliliklerin ekosisteme etkileri, çözüm önerileri ve yapılan çalışmalar aktarıldı.

Yaban hayatında ve bitkilerde kaybedilen türler, bu türlerin neden önemli olduğu ve korunması halinde kazanımların neler olacağı hakkında bilgi verildi.

Maden ocaklarının, jeotermallerin, su ve katı atık kirliliğinin yarattığı tahribatlar ve çevre sorunları görseller üzerinden anlatıldı.Öğrencilerin çevresel konulara duyarlı olmaları, önem vermeleri, kendi gelecekleri olan doğal ve kültürel zenginliklerin korunması için öncelikle bu değerleri tanımaları gerektiği belirtildi.