• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 20

Yesterday 62

Week 222

Month 1204

All 1914950

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

ÇARŞAMBA SÖYLEŞİLERİNİN BU HAFTAKİ KONUĞU  MUSTAFA AKTAŞOĞLU OLDU

  

Her hafta EKODOSD’un bahçesinde yapılan Çarşamba Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu, üyemiz Mustafa AKTAŞOĞLU oldu. Dünya ülkelerine gezerek, doğasını, kültürünü, kent ve sosyal yaşamlarını araştıran AKTAŞOĞLU, Ön Asya’dan Katar ve Dubai, Güney Asya’dan Tayland ve Singapur, Uzak Doğu Asya’dan Japonya ve Güney Kore’yi farklı bir pencereden bakıp, ilginç görseller üzerinden anlatarak, tecrübelerini konuklarla paylaştı.

 

6 Ülkenin pek fazla bilinmeyen özelliklerini, benzerliklerini, Türkiye ile olan ilişkilerini detaylı bir şekilde anlattı.

Bu ülkelerin “Gelecek Turizmde” anlayışlarıyla, ülkelerinde yaptıkları gelişmeleri, özellikle doğal alanlarını koruyarak nasıl kazandıklarını ülkemiz kıyaslamalarıyla anlattı. 2 saat süren sunumu konuklar ilgiyle izledi. Mustafa AKTAŞOĞLU’na, Avukat Sebahattin BEKTAŞ tarafından EKODOSD’un teşekkür belgesi takdim edildi. 

Üyemiz ADÜ Turizm Fakültesi Rehberlik Son Sınıf öğrencisi Selin TOPLAR’da, doğduğu topraklar Hatay’ın yöresel tatlarından Katıklı ve Kömbe’yi yaparak, konuklarla paylaştı. Üyelerimizin farklı yörelerin mutfaklarından yaptığı ilginç yiyecekler her hafta merakla beklenip, gelen konuklar tarafından paylaşılıyor.