• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 18

Yesterday 62

Week 220

Month 1202

All 1914948

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

KUŞADASI TÜLÜŞAHI RESİM YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

Adını Samson Dağları’nın antik ismi Mykale’den alarak, ilk defa Kuşadası’ndan toplanıp bilim dünyasına tanıtılan Kuşadası Tülüşahı / Aydın Gaşağı (Rhaponticoides mykalea) adındaki endemik bitkinin tanıtılması ve korunması için, Doğa Koruma ve Milli Parklar, ADÜ Biyoloji Bölümü, Kuşadası Belediyesi, EKODOSD, Yaylaköy Muhtarlığı ve Yayla İlkokulu Müdürlüğü işbirliğiyle bir çalışma yürütülmektedir.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün,  2017 Yılı stratejik Koruma Planı içine aldığı endemik bitkinin korunması ve farkındalık oluşturulması için Kuşadası Belediyesi – Yayla İlkokulu Müdürlüğü, Yaylaköy Muhtarlığı ve EKODOSD işbirliğiyle, öğrenciler arasında Tülüşah Resim Yarışması düzenlendi.Yarışmaya Yayla İlkokulunda okuyan 25 öğrencinin hepsi katıldı.

 

Resim konusunda uzman kişilerin seçimleriyle ilk dört öğrenci belirlendi.

 

Yarışmada 1.liği birinci sınıf öğrencisi Melina Yıkılmaz, 2.liği üçüncü sınıf öğrencisi Soner Atıcı, 3.Lüğü dördüncü sınıf öğrencisi Osman Yünaçar, 4.lüğü ikinci sınıf öğrencisi Gamze Ertan aldı. Ödül törenine Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ayşe Şerifoğlu, Yayla İlkokulu Müdürü Gürcan Öztürk, öğretmeni Oya Üyücü, Yaylaköy Muhtarı Cafer Çiftçi, EKODOSD başkanı Bahattin SÜRÜCÜ katıldı.Yarışmada derece giren ve katılan öğrencilere Kuşadası Belediyesi ve EKODOSD üyeleri tarafından hazırlanan hediyeler verildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Tür Koruma Eylem Planı içine alınan Kuşadası Tüllüşahı(Aydın Gaşağı)’nın korunması, tanıtımı ve türe karşı tehditlerin belirlenmesine yönelik yerel düzeyde kurumsal kapasitenin oluşturulması, gerekli bilgi ve becerilerin kazandırılması çalışmaları, AYDIN DKMP, KUŞADASI KAYMAKAMLIĞI, KUŞADASI BELEDİYESİ, ADÜ, EKODOSD VE MUHTARLIKLAR işbirliğiyle devam ettirilmektedir.