• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 15

Yesterday 78

Week 155

Month 1137

All 1914883

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

ADÜ VETERİNERLİK FAKÜLTESİNDE SUNUM YAPTIK

 

 

Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Serap Türkütanıt Birincioğlu’nun davetiyle, genç veteriner adaylarına bir sunum gerçekleştirdik. EKODOSD’un, Aydın bölgesinde yapmış olduğu araştırmalarını, çalışmalarını ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştık. Özellikle öğrencilerin ilgili olduğu yaban hayvanları, su kuşları, yırtıcı kuşlar ve nadir deniz canlılarıyla ilgili yapılan koruma çalışmaları ve projeler anlatıldı.

 

 

Veterinerlik Fakültesi, EKODOSD işbirliğiyle yapılan çalışmalar aktarıldı. Denizde meydana gelen yunus ölümlerinde bu canlıların ölüm nedenlerinin meydana çıkarılması için yapılan çalışmalar, öldükten sonra sahipleri tarafından akarsulara atılan evcil memeli hayvanların suya ve insan sağlığına getireceği olumsuz etkiler, bu konuda yapılan farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları, yaralı leylekler ve yırtıcı kuşlarla ilgili yapılan çalışmalar anlatıldı.

 

Aynı konuda çalışan fakültelerin ve sivil toplum örgütlerinin işbirliği yapmasının çok önemli olduğu, bunun sonucunda önemli yararlar elde edileceği belirtildi. Öğrencilerin sivil toplum örgütlerinin çalışmalarına katılmaları teşvik edildi. Bu sayede doğayı, hayvanları, kuşları ve tüm diğer canlıları tanımaları açısından yararlı olacağı, ileride eğitimli insanlar olarak bu canlıların korunması için kamuoyunun bilinçlendirilmesine ve farkındalık yaratılmasına katkı yapmaları istendi. ADÜ Veterinerlik Fakültesi’ne ve Prof. Dr. Serap Türkütanıt Birincioğlu’na doğal hayata yapmış olduğu katkılar için teşekkür edildi.