• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 43

Yesterday 53

Week 256

Month 852

All 1912816

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

MAKBULE HASAN UÇAR ANADOLU LİSESİ ZİYARET ETTİ

EKODOSD ile Kuşadası Makbule Hasan Uçar Anadolu Lisesi Müdürlüğü; Eğitim, Doğa, Çevre, Bilim, Spor ve Kültürel Alanlar İşbirliği Protokolü kapsamında yapılan çalışmalar sürdürülmektedir. Okulda yapılan bilgilendirme sunumları haricinde, kent içinde ve çevresinde doğal, çevresel ve kültürel konularda öğrencilerle değişik etkinliklerin yapılması planlandı.

Kuşadası Belediyesi – EKODOSD işbirliğiyle,  İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen  “Kuşadası’nın Önemli Bitkileri ve Anıt Ağaçları” konulu fotoğraf sergisine, protokol çerçevesinde Makbule Hasan Uçar Anadolu Lisesi’nden 50 öğrenci ziyaret etti.

Kuşadası’nın doğal hazineleri olan bitkiler ve ağaçlar konusunda öğrencilere bir sunum yapıldı. Bitkilerin ve endemik türlerinin özellikleri, yetiştiği alanlar, bu değerler niçin korunmalı, Kuşadası için önemi, yaşam alanlarına olan tehditler gibi pek çok konu anlatıldı. Bitkilerin çiçeklenme dönemlerinde öğrencilerle birlikte yaşam alanları gezilecek, öğrenciler anıtsal nitelikteki ağaçlarla buluşturularak, ağaç sevgisine ve koruma duyarlılığına teşvik edilecek.

 

Öğrencilerin ilgiyle izlediği sunumdan sonra, Kuşadası Belediyesi’nin basmış olduğu kitap dağıtıldı. Bitki kitabı, çevrelerindeki bitkileri tanıma konusunda rehber niteliği taşıyacak.

Kuşadası ve çevresinde ki doğal ve kültürel varlıkların korunması ve tanıtılması çalışmalarına, öğrencilerin göstermiş olduğu duyarlılık ve destekleri için, Makbule Hasan UÇAR Anadolu Lisesi’ne, EKODOSD’un teşekkür belgesi takdim edildi.

EKODOSD derneğini de ziyaret eden öğrenciler, derneğin diğer çalışmaları hakkında bilgi aldı, küçük bir müze şekline dönüştürülen odaları gezdi.