• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 42

Yesterday 53

Week 255

Month 851

All 1912815

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

MAKBULE HASAN UÇAR ANADOLU LİSESİ’NDE SUNUM YAPILDI

EKODOSD ile Kuşadası Makbule Hasan Uçar Anadolu Lisesi Müdürlüğü Eğitim, Bilim, Spor ve Kültürel Alanlar İşbirliği Protokolü gereği, okulda bugün bir sunum gerçekleştirildi. Makbule Hasan Uçar Anadolu Lisesi Müdürü Şaban HAKBİLİR, öğretmenler ve kalabalık bir öğrenci topluluğunun katıldığı sunumda, öncelikle EKODOSD’un Kuşadası ve çevresinde yapmış olduğu çalışmalar görseller üzerinden anlatıldı.

Nadir canlılar, bitkiler, ağaçlar, kuşlar ve sulakalanların önemi, bunlara olan tehditler, çevresel sorunlar görsellerle sunuldu. Kuşadası ve çevresinin doğal ve kültürel varlıklar yönüyle çok zengin olduğu, önemli türleri bünyesinde barındırdığı, günümüze kadar ulaşan bu zenginliklerin korunarak gelecek nesillere ulaştırılması gerektiği söylendi.

Eğitim dönemi süresince doğa, çevre ve kültürel kaynaklarla ilgili eğitim çalışmaları hem teorik olarak hem de yerinde arazi çalışmalarıyla devam ettirilecek. Sunumdan sonra öğrencilerle görüşüldü. TÜBİTAK projesi üzerine çalışma yapan öğrencilerin talebi üzerine, EKODOSD’un konusuyla ilgili çalışmalarda öğrencilere destek verileceği belirtildi.