• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyeler

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 2

Yesterday 139

Week 250

Month 2128

All 1907238

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

GÜVEN İSLAMOĞLU ÇARŞAMBA SÖYLEŞİLERİNİN KONUĞU OLDU

 

Her hafta EKODOSD’un bahçesinde düzenlenen Çarşamba Söyleşilerinin bu haftaki konuğu CNNTÜRK Televizyonunda Yeşil Doğa programını yapan Güven İSLAMOĞLU oldu. Doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle ve insanıyla Türkiye’nin güzelliklerinin ortaya çıkarılmasını sağlayan ve çevre bilincinin gelişmesine yönelik programlar yapan Güven İSLAMOĞLU’nun sunumunu yoğun bir kalabalık izledi.

Güven İSLAMOĞLU ve ekibi tarafından, Aydın’ın doğal ve kültürel açıdan zengin alanları olan Bozdoğan Arapapıştı Kanyonu, Karacasu Afrodisias Antik Kenti, Bafa Gölü, Serçin Köyü ve Çine Mutaflar köyünde çekimler gerçekleştirildi.Doğal alanlarda, antik ören yerlerinde, köylerde ve yöre insanlarıyla yapılan çekimlerden sonra Kuşadası’na gelerek, Türkiye’nin muhtelif köşelerinden doğal alanları, otantik köyleri ve doğayla barışık insanlardan oluşan görsel bir sunum yaptı.

Geçen süreç içinde doğanın nasıl bozulduğunu, neler yapılması gerektiğini, hala bozulmamış pekçok alanın bulunduğunu, bunların mutlaka korunması gerektiğini ve gelecek nesiller için çok önemli olduğunu söyledi.

Avrupa ülkelerinin doğa ve çevre konularında neler yaptıklarını görsellerle karşılaştırmalı olarak anlattı. Doğadaki canlıların neden önemli olduklarını bir kurbağa üzerinden anlatarak, insan girişi olmayan ve binlerce mil uzaktaki bir adada kuşların başına gelen dramatik olayları bir videoyla gösterdi. Doğa ve çevre konusunda çocukların eğitiminin çok önemli olduğunu söyleyerek, Avrupa’da ve ülkemizde ki bu konuda yapılan eğitim çalışmalarının kıyaslamalarını yaptı.

Herkesin ilgiyle izlediği sunum sonunda, Güven İSLAMOĞLU soru yağmuruna tutuldu. EKODOSD’un teşekkür belgesi söyleşiden sonra,   LATMOS belgeselinin yönetmeni Yavuz PULLUKÇU tarafından, Güven İSLAMOĞLU’na takdim edildi.