• ekokapakresim2.png

İLETİŞİM

Kurumsal Üyeler

Kurumsal Üyelerimiz

Sayaç

Today 19

Yesterday 117

Week 19

Month 2532

All 1904094

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

EKODOSD 3. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Kısa adı EKODOSD olan Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği, 2004 yılında Kuşadası’nda yerel bir sivil toplum örgütü olarak kurulmuştur.

EKODOSD, doğanın, doğal ve kültürel kaynakların korunmasına doğrudan veya dolaylı olarak eğitim, araştırma, proje ve uygulama çalışmaları yoluyla katkıda bulunmakta, ekosisteme zarar verici unsurlara karşı çalışmalar yürütmekte, biyolojik çeşitliliği korumak ve doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak amacıyla çalışmalar yapmakta, bölgedeki doğal ve kültürel değerlerin korunmasına katkı yapmakta, tanıtmakta, sevdirmekte, doğa koruma bilincini yaygınlaştırmaya çalışmakta, doğayla ilgili sorunlar konusunda kamuoyunun dikkatinin çekmekte ve üyelerine doğa yürüyüşleri, kültür etkinlikleri, kuş gözlemi, otantik köy gezileri düzenlemektedir.

 

EKODOSD 3. Olağan Genel Kurulunu, 30.01.2010 Cumartesi günü saat 14.00’te Kuşadası Derici Otel’de gerçekleştirmiştir.
Genel kurul öncesi üyeler birbirleriyle sohbet etme fırsatı bulmuşlardır.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan
EKODOSD’un 3. Olağan Genel Kurul toplantısında Yönetim Başkanlığı’nı Diş Hekimi Rüştü KİRMAN, Başkan Vekilliğini  Dr. Memduh DAĞLI ve katip üyeliğini Sevda KAMİT yapmıştır.


Birçok kentte yerli-yabancı 135 asil, 3 Onursal ve 8 fahri üyesi bulunan EKODOSD’un 3. Olağan Genel Kurul Toplantısına 40 kişi katılmıştır.


EKODOSD Başkanı Bahattin SÜRÜCÜ, 3 yıllık faaliyetlerini yapılan çalışmaların fotoğraflarıyla bir sunum şekliyle katılan üyelere anlatmıştır. Gelir-gider hesapları oybirliği ile kabul edilen toplantıda, tüzük değişikliği de yapılmıştır.Yapılan Seçimlerde oybirliği ile kabul edilen liste sonucunda, Başkanlığa Bahattin SÜRÜCÜ, Bşk. Yardımcılığına Dr. Memduh DAĞLI, Sekreter üyeliğe emekli öğretmen Selçuk İNANÇ, Muhasip Üyeliğe Mali Müşavir Sevda KAMİT, Yönetim kurulu üyeliklerine Arkeolog Levent KUTBAY, Dr. Zeynep KARABACAK, Diş Hekimi Rüştü KİRMAN, emekli Juergen GLASER, Emlak müşaviri Yalçın SAK, Eczacı Ahmet AZBAZDAR, Çiftçi Mustafa KURT, Çiftçi Abdullah KAVAK, Denetim Kuruluna Avukat Sebahattin BEKTAŞ, Grafiker Emre NACİGİL, Matematik Öğretmeni Hüseyin NOHUTLU seçilmişlerdir.